bugün
gündem
#abd
15.02.2018 23:20
son sayılar 17 kişinin hayatını kaybettiği, 14 kişinin de yaralandığı yönünde.
www.diken.com.tr #abd #florida
15.02.2018 01:26
Florida eyaletinde bir lisede yaşanan silahlı saldırı. en az 2 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda da yaralı var. ilk olarak 14 can kaybı olarak duyuruldu. sonra düzeltildi. umarım daha da artmaz. Yakalanarak gözaltına alınan saldırganın 19 yaşındaki Nicolas Cruz olduğu öğrenildi. okulun eski bir öğrencisi imiş.
www.hurriyet.com.tr
www.amerikaninsesi.com #florida #abd
11.12.2017 22:43
yerel saatle 07.40 sıralarında Manhattan’daki Times Meydanı yakınındaki Liman İdaresi Otobüs Terminali’nde meydana gelen saldırı.
Haber ajansları şüphelinin üzerindeki bombayı infilak ettirdiği bilgisini geçerken, saldırganda yanıkların oluştuğu, dört kişinin de yaralandığı kaydedildi.
New York Valisi Andrew Cuomo, “Olay başarısız bir terör saldırısı girişimi” dedi. Polisin verdiği bilgiye göre bomba terminalle metro bağlantı koridorunda infilak ettirildi.
www.diken.com.tr
www.ntv.com.tr #abd #newyork
05.11.2017 23:03
teksas eyaletinin Sutherland Springs bölgesinde silahlı bir kişinin kiliseye girip etrafa ateş açması ile gerçekleştirdiği saldırı. 27 kişi yaşamını yitirdi. 24 kişi yaralandı. saldırgan öldürülmüş.
www.cnnturk.com #abd #teksas
01.11.2017 01:34
new york'taki Manhattan bölgesinde yaşanan saldırı. beyaz bir minibüs kullanan saldırgan, ters yönden bisiklet yoluna girdi. Saldırgan burada aracıyla insanları ezdi, daha sonra da aracından inerek etrafa ateş açtı. 8 kişi hayatını kaybetti.
www.cnnturk.com
www.diken.com.tr #abd #newyork
11.05.2017 01:00
"beklenen" cumhurbaşkanı erdoğan yorumu;
www.diken.com.tr
“Müttefiklerimizin terör örgütlerinin değil, bizim yanımızda yer alacaklarına inanmak istiyoruz. Alınan kararla ilgili endişelerimizi 16 Mayıs’ta Trump’la görüşmemize ayrıntılı şekilde ifade edeceğim. Aynı şekilde 25 Mayıs’ta NATO zirvesinde de masaya yatıracağız. Umarım ben ABD’ye gitmeden bu yanlıştan dönülür”

milli savunma bakanı ışık;
www.diken.com.tr
“Dün ABD Savunma Bakanı ile görüşme yaptık. YPG/PYD ile yapılacak harekatın işleri zorlaştıracağını ifade etmiştik. Net olarak ‘Bir terör örgütünü başka bir terör örgütüne karşı kullanmak yılanla çuvala girmektir’ demiştik. Dün yine telefonda da bunun yanlış olacağını ifade ettik” #abd #donaldtrump
10.05.2017 01:57
abd başkanı donald trump'ın son "bombası". trump'ın Suriye’deki Kürtlere ağır silah verilmesini öngören kararı onayladığı belirtildi. ABD’li yetkililer, ağır silahların YPG’lilere Rakka operasyonuna destek amacıyla verileceğini belirtirken, silah temininin ne zaman gerçekleşeceğiyle ilgili takvimi açıklamadı.
www.diken.com.tr

pentagon'un açıklamaları;
www.diken.com.tr

pyd lideri salih müslim'in yorumu;
www.diken.com.tr
“Rakka kampanyası terörizme karşı uluslararası koalisyonla paralel olarak yürütülüyor. ABD’nin silah vermesi doğal”

"hillary başkan olursa teröristler şımaracak", "trump bi' kere feto'yu iade edecek" diye çıldıran trump fan sayfası online mı? #donaldtrump #suriye #abd
07.04.2017 12:22
4 nisan 2017 idlib saldırısı sonrası donald trump'ın yorumları ile işaret ettiği olay.
www.diken.com.tr
Humus yakınlarındaki El Şayrat hava üssünü hedef alan hava harekatı Türkiye saatiyle 03.40 civarında gerçekleşti. Doğu Akdeniz’de konuşlu iki savaş gemisinden 59 Tomahawk füzesiyle üssün farklı noktaları vuruldu.
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ABD’nin hava saldırısı sonucu üssün tamamen imha edildiğini ve biri rütbeli dört askerin hayatını kaybettiğini duyurdu. Gözlemevine göre rütbeli asker bir generaldi.

ABD başkanı donald trump'ın açıklamaları;
www.diken.com.tr
“Suriye’deki füze operasyonu ABD’nin güvenliği için elzemdi. Esad’ın davranışlarını değiştirmek için önceki girişimler yıllarca başarısızlıkla sonuçlandığı için mülteci krizi derinleşmeye ve bölge ABD ve müttefiklerini tehdit edecek şekilde istikrarsızlaşmaya devam ediyor. Tüm medeni ülkeleri Suriye’deki katliamı ve her türlü despotizmi durdurmak için ABD’nin yanında yer almaya davet ediyorum.”

rusya devlet başkanı vladimir putin'in tepkisi;
www.diken.com.tr
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in saldırının uluslararası hukuku ihlal ettiğine ve ABD-Rusya ilişkilerine ciddi biçimde zarar verdiğine inandığını söyledi.
Putin’in ABD’nin ‘egemen bir devlete karşı saldırganlık’ olarak yorumladığını belirten Peskov, hava harekatıyla birlikte ABD’nin Irak’taki sivil ölümlerini örtbas etmeyi amaçladığını kaydetti.

başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü numan kurtulmuş memnun;
www.diken.com.tr
“Bu anlamda Amerika Birleşik Devletleri tarafından oradaki askeri üssün vurulması, yani kalkıp sivillerin üzerine ateş eden, muhtemelen kimyasal silahları sivillerin üstüne atan o askeri üssün vurulması önemlidir, anlamlıdır”

cumhurbaşkanlığı sözcüsü ibrahim kalın da olumlu "buluyor";
www.diken.com.tr
“ABD’nin Şaryat Hava Üssü’ne yönelik bu sabah gerçekleştirilen hava saldırısını, Esad rejiminin savaş suçlarına karşı verilmiş olumlu bir cevap olarak değerlendiriyoruz.”

suriye’den açıklama;
www.diken.com.tr

saldırıya iran ve rusya tepkili. çoğu ülke destekçi;
www.diken.com.tr

öte yandan Rusya, ABD’yle imzalanan ‘hava güvenliği anlaşması’nı iptal etti;
www.diken.com.tr

karanlık büyüyor. #suriye #abd #müdahale
sol tarafta yer alan daha sekmesi içerisinde istatistiklere ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"artemis"