bugün
gündem
enkidu
toplam entry: 1830
24.03.2018 11:48
(bkz: scope)
24.03.2018 11:48
eski adı periscope olan uygulama.. güzel avratlar, bakkala sütyensiz giden teşhirci karılar var dediler, girdik.. girmez olsaydım!
o ne biçim amk.. zabahın köründe 31 çekenler, götüne ergonomik alet edevat sokanlar, şarkı söyleyenler, dertlenenler, ibnalar, gabbeler, tırıvırıvestiler, yarak kürek karılardan geçilmiyor..

Bi' tane kopuk karıya, napisennnn caneeey! dedim.. şevket sen misin dedi manyak..
Tarım ve hayvancılık bakanlığının yaptığı denetimlere takılan firmaların ifşasıdır..

şahane zamanlardan geçiyoruz ahali.. inanın şu an kusmamak için zor tutuyorum kendimi.. zira bu firmalar ki çoğusu hacı, tekbir vs. et namına ne bulmuşlarsa yedirmişler millete.. at, eşek, domuz, sakatat ne yok ki..

sanırım en güzeli, ege civarında kırsala yerleşip, kendi ürününü doğal olarak üretmek.. Allah belanızı versin, gözünüzü toprak doyursun..

t24.com.tr
24.03.2018 02:46
olan benim barama oldu..

www.youtube.com
24.03.2018 02:34
boku çıkmıştır.. şöyle bir bakıyorum da günümüz osuruk edebiyatına ayak uydursam, üç günde bir kitap yazarım yeminle..

bu ne la.
24.03.2018 02:27
cehennemin, kötülüğün, tedavi edilemeyen hastalıkların ana çıkış kaynağı olarak kabul görmüştür.. kötücül ruhların babası, insanları çıldırtığına kara kamların iletişim kurabildiğine inanılan yer altı tanrısı..

orta asya hades'i..
24.03.2018 02:22
Antik dinlerin ilki sayılabilecek, Türklerin'de islamiyet öncesi inandığı inanç sistemi..

(bkz: ülgen )
(bkz: kayra han )
(bkz: erlik )

ve tonlarca iyi, kötü ruh..

bir ay kadar önce cemal şener'in yazmış olduğu şamanizm kitabını alıp, çokça faydalanmıştım.. sağ olsun kaan ünsal alphan isimli youtuber kitabı seslendirmiş..

www.youtube.com
24.03.2018 01:56
çiftlik bank dolandırıcılığı ile gündemde olan oyuncu.. hakkını vermek gerekirse,karakteri yersiz ve lüzumsuz olsa da hakikaten büyük oyuncu.. hatta diyebilirim ki diriliş ertuğrul gibi dev bir prodüksiyon ve onlarca iyi oyuncunun en iyisi..
24.03.2018 01:34
sekiz bölüm izledim, uçucu bir afyon türü olduğuna kanaat getirip bıraktım..

günümüze uyarlamaya çalıştıkları sahneler hakikaten yılgınlık sebebi..
büyük paralar harcandığı ve gerçek tarihi aktarmadığı bir gerçek..
halime sultanın kaşları arasında bir koloni sığırcık kuşu barınabilir ve üreyebilir! lan sahi o nasıl kaş thehehe, karikatür gibi..

ertuğrul gazi hiç şüphesiz büyük bir devlet adamı ve şavaş gazisi.. buna kimsenin itirazı yok, fakat elinde kılıçla holo holo her yere koşan bir ertuğrul'da yok! kusura bakmayın.. ah birazda devlet adamlığı, cömertliğini ön plana çıkarsaydınız..

ben dizi konusunda çekimserim.. ülkemizin her alanda olduğu gibi film dizi sektöründe de ön planda olmasını isterim, fakat biraz daha toplumun gazını almaktansa, doğru şekilde yaklaşılabilir olaylara. bizim olayımız bu ağa, yoğusam izlenmiyi! diyorlarsa da canları sağ olsun.. benim sadece o kadar vaktim yok..

bide şu abiye çok gülüyorum..

www.youtube.com
24.03.2018 01:22
Osmanlı imparatorluğunun kurucusu ve ilk padişahı sayılan osman gazinin babası.. günümüz popüler kültüründe suyu çıkarılırcasına dizi ve filmlerde kel oğlan, birazda savaşçı conan karışımı olarak sunulsa da bu son derece yanlıştır.. hakkında bilinenler çok azdır.. önemli sayılabilecek bir kaç detay vermek gerekirse; osman gazi ve kendisinin çok uzun olan kollarından bir çok tarihçi bahsetmiştir.. öyle ki ayakta dik bir şekilde dururken kollarının neredeyse diz kapağına ulaştığından bahsedilir.. Bir diğer özelliği ise aşırı cömert olduğu konusudur ki, verecek akçası yoksa şayet, üzerinde ki elbise ya da yüzük vs. takılarından vermesidir.. Babasının süleyman şah olup olmadığı konusu da muallaktır.. zira osman gazinin bastırdığı paralarda dede ismi farklı zikredilmiştir..

Allah cc rahmet eylesin, cenneti ile ödüllendirsin inşallah..
son 30 gün içerisindeki bildirimlerinize sağ üstte yer alan bildirim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"artemis"