murtky
toplam entry: 45680
26.03.2017 01:26
bugün kasti olarak dile getirilmese de büyük bir başarıya imza atan kulüp. iktidar rüzgarının çok sert estiği şu devirde resmen atatürk olimpiyat'ta rüzgara karşı oynayan takım olmuştur.

öyle terör, cemaat geçin bunları. yurt içindeki maçlarını da açmıyorum. en sevdiğim anlatısı hep şudur;
17 mayıs 2000 gecesi malezya'da, kenya'da, pakistan'da, vietnam'da ve akla gelen diğer asya, afrika ülkelerinde insanlar galatasaray'ı destekledi. çünkü bu büyük arma bir şey öğretti; imkansızı yenmeyi, güçlüyü devirmeyi. gerisi önemli değil benim için. bu arma öyle bilinçsiz kişiliklerin karalamaları ile kanser hücresi de olmaz, terör merkezi de...

şuna bak, kalbin titresin;
s2.dmcdn.net

bu öyle "ama bizim uefa kupamız" var geyiği değil. inancın, zaferin, azmin fotoğrafı. buradan ne hakan'ı ne arif'i ne de ileride olabilecek potansiyel düşmanları silebilirsiniz... #galatasaray
06.07.2017 00:53
pek de "tasarruf" getirmemiş olan uygulama;
www.diken.com.tr

Türkiye’de yılın ilk yarısında gerçekleşen elektrik tüketimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 arttı.
26.03.2017 01:36
kendisi hakkında çok önceden bir takım şeyler karalamışım. fikirlerim temel anlamda aynı. o dönemki üslubum sert klavye atarlığımın beyin ergenliği sonucu.

benim için şehit değildir. kaldı ki bu unvanın hiçbir zaman kullanılması taraftarı da olmadım. şehitlik gerek devlette, gerek sağ ve sol ideolojilerde ölmeye tutkun elemanlar toplamak için kullanıldı. kullanılıyor.

benim tek üzüldüğüm konu; öldü(rüldü)ğü dönemde malum örgüt ile malum partinin kankalığı zirvedeyken, bugün akp'lilerin (hadi seçmenlerini de ayırdım, sadece parti yetkilerinin) utanmadan, sıkılmadan kendisi üzerinden edebiyat yapmaları. ölünün arkasından atıp tutmak kolay derler, bir de ölünün arkasından onun malzemesini yapmak, ona sahip çıkıyormuş gibi görünmek kolay. yemeyin bunları.
29.10.2017 16:44
29 ekim'le binlerce yıldır süren türk devleti'nin devam edip sadece yönetim şeklinin değiştiğini anlayamayan neciplerin, fazılların, cihanların özümsemesinin zor olduğu bayram. olsun sizin de kutlu olsun. ne güzel ki yaşıyoruz buralarda.
akp'nin diyarbakır'da astırdığı ve bir hayli tartışılmış olan pankart.
www.diken.com.tr

ondan sonra da efendim, hayırcılar rererö!

parti biz böyle bir pankart tanımıyoruz demiş. o zaman pkk'nin işidir;
aa.com.tr
dün bir büyükelçilik taşıma "planı" olarak dillendirilen ve bugün abd başkanı donald trump'ın açıklamaları ile kesinleşmiş olan durum.
www.bbc.com
"Kudüs'ü artık İsrail'in başkenti olarak tanımanın vakti gelmiştir. Kudüs sadece üç dinin merkezi değildir, artık çok başarılı bir ülkenin de merkezidir. ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınması yönünde Dışişleri Bakanlığı'na da direktif vereceğim. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak bölgede barışın sağlanması için de gerekli bir adımdır. Bugünkü açıklamam İsrail ile Filistinliler arasındaki çatışmaya yeni bir yaklaşımın başlangıcı olacaktır. Tüm bölgeyi tehdit eden radikalleşmeyle mücadele için Başkan Yardımcısı Mike Pence yakında bölgeye gidecek. Son olarak bölgenin tüm liderlerine çağrı yapıyorum, sürdürülebilir barış için bizim çabalarımıza katılsınlar.
twitter.com

israil "mutlu";
www.diken.com.tr
başbakan binyamin netanyahu;
"Başkan Trump'a sonsuza dek minnettar olacağız."

diğer tepkiler;

dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu;
ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönünde yaptığı sorumsuzca açıklamayı büyük endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz.
Bu karar uluslararası hukukun ve ilgili BM Kararlarının açık bir ihlalidir.
twitter.com

Filistin Devlet Başkanı mahmut abbas: “Uzun yılardan beri ABD rol yapıyordu. Bu İsrail’e verilmiş bir mükafattır. Bu aşırılıkçı örgütlere yardım edecektir. Bunlar bir dini savaş çıkarmak için bahane arıyorlar. Bu uluslararası düzeyde hiç bitmeyecek savaşlara yol açacaktır."

Ürdün: “ABD’nin kararını yok hükmünde sayıyoruz. Bölgede gerilimi yükselten bu karar uluslararası hukuku ihlal ediyor.”

Tunus Genel İşçi Birliği: “Bu karar bir savaş ilanıdır.”

Lübnan Cumhurbaşkanı Aoun: “Trump’ın kararı tehlikeli ve bölgede barışın aracısı olarak ABD’nin itibarını zedeledi. Barış sürecini onlarca yıl geri götüren bu karar bölgenin ve belki de dünyanın istikrarını tehdit ediyor.”

İran: “ABD’nin kararını ciddi şekilde kınıyoruz. Bu karar uluslararası anlaşmaları ihlal ediyor.”

Katar: “Gerginliği tırmandıracak. Barış isteyenler için ölüm cezası.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: “Tek taraflı karar üzücü. Fransa bu kararı desteklemiyor. Kudüs’ün statüsü İsrailliler ve Filistinliler tarafından müzakere yoluyla belirlenmeli. Bütün tarafları sükunete davet ediyorum ve şiddetten kaçınmaya çağırıyorum.”

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres: “İki devletli çözüme bir alternatif bulunmuyor. B planı yok. Elimdeki bütün gücü İsrailli ve Filistinli liderleri anlamlı bir müzakere masasına döndürmek konusunda desteklemek için kullanacağım. Kudüs, BM Genel Kurul kararları temel alınarak, iki taraf arasında doğrudan görüşmeler yoluyla en son çözülmesi gereken bir konudur.”

Mısır: “Kararı tanımıyoruz. Karar Kudüs’ün resmi statüsünü değiştirmeyecek.”

Filistinli siyasetçi Hanan Aşravi: "Trump bir şey söyleyip başka bir şey yapıyor. Bir yandan itidal çağrısı yapıyor, diğer yandan böyle bir adım atıyor" diyen Aşravi, "İsrail Kudüs'ü işgal ederek savaş sonucu ele geçirmiştir. İnsanlar elbette öfkeli olacaklar"
www.diken.com.tr

deli bunak abd'li dünyayı yakmaya yemin etmiş. tüm insanlığa düşen #kudüsesahipçık mak. #kudüs #donaldtrump 
04.11.2016 02:45
4 kasım 2016 hdp operasyonu kapsamında gözaltına alınan eş genel başkan. #selahattindemirtaş
bugün için budur;
107496
4 savcının maçtan önce hazır olması, bilet kontrol güvenliğinin son derece düşük seviyede tutulması. lig tv‘nin olaylar devam ederken spikersiz olarak yayına bir süre daha devam etmesi gibi unsurlar kafaları iyice karıştırıyor. bir de şu yeni kurulan 1453 bilmem ne taraftar grubunun da tekbirlerle daldığı konuşuluyor. üstelik çarşı, beşiktaş frikik atacakken sahaya dalmaz. gezi ruhunu kötü göstermek ve bozmak adına 76 bin kişinin toplandığı bir derbi maçı tam olarak biçilmiş kaftandı. yemeyiz ama bunu.
28.10.2013 23:29
uzun uğraşlar sonunda nokia mağaza‘dan indirmeyi başardığım mesajlaşma programı.
sol tarafta yer alan daha sekmesi içerisinde istatistiklere ulaşabilirsiniz.

kitap oku

"başlangıç"