murtky
toplam entry: 46904
22.03.2017 00:47
3.0 ile aramıza katılan, şu sıralar ufak sorunlar yaşayan buton. panik yok. yazarlığınızı sorgulamayın.*
eş c.s. habtertürk'ten leyla ünal'a konuşmuş;
www.haberturk.com
www.diken.com.tr

“İlkokul mezunuydum ve 17 yaşına geldiğinde buraların adetine göre artık evlenmem gerekiyordu. İlk dayağımı üstümde gelinlikle gerdek gecesi yedim. Kocamın ailesiyle yaşıyorduk. Defalarca şiddete şahit oldular. Hiçbir şey söylemiyorlardı. Hatta sevk ediyorlardı. Eşim defalarca yüzümde sigara söndürdü. Sopası vardı. Seni bir gün öldüreceğim diyordu. Neden böyle yapıyorsun dediğimde de, ‘Sen benim, ailemin kölesisin’ diyordu. Yumruk atıyor, tekmeliyordu.”

“Geçen yıl Aralık ayıydı. Engelli bir kaynım var. Küçük kızımla şakalaşıyorlardı. Tükürmüş kızım. Kaynanam bunun için beni suçladı. Kocam, İstanbul’daydı. İnşaatta çalışmaya gitmişti. Geldiğinde, bu olayı söyledi ve sopayla beni dövmeye başladı. ‘Sana dışkı yedireceğim, yoksa sen akıllanmayacaksın’ dedi. Tekmeyle tuvalet ve mutfağın bulunduğu yere sürükledi. Yiyeceksin diyordu. ‘O zaman git bebeğin bezini aç, onun dışkısını yiyeceksin’ dedi. Bebeğimin, bezinden aldığım bir parça dışkıyı ağzıma sürdüm. Daha da sinirlendi. Telefonun kamerasını açtı. ‘Al çabuk, yüzüne sür bunu, yiyeceksin’ dedi. Yapma diye yalvardım. Ama zorla yedirdi. O an görüntülerde yok. Midem bulandı. Tuvalete girip, kusmaya başladım. Bu kez de kustuğum için sopayla sırtıma vurarak dövdü.”

“O görüntülerden sonra da defalarca dayak yedim. Ailem Samsun’da yaşıyor. Onları ziyarete gittiğimde durumu babama anlattım. Görüntüleri izlettim. Sosyal medyaya yükledi. O görüntüler, bana dışkı yedirmeden hemen öncekiler. Beni de bir daha oraya göndermedi. Çocuklarım orada kaldı. Belki gelecekte çocuklarımı yanıma alırım. Mağdurum, boşanmak istiyorum” 
20.04.2016 00:29
bugün allpower'ın tarafıma tahsis ettiği, defter. kendisi müzmin kağıt kaybedici olduğu için planlar artık bu defterde ve benim güvencem altında. hem ayrıca sözlüğün silinecek, taşınacak, başlıklarını ya da entry'lerini, açılacak başlıkları buraya yazarım artık. kağıt koparmaktan gına gelmişti.

defterden bahsedecek olursak gıpta firmasına ait olup, sert kapaklı ve spirallidir. 100 yaprak çizgili olmasına karşın ilk yaprağı nedense kopardım. kapağında ise friedrich nietzsche'nin imzası, friedrich nietzsche'nin adı ve 1844-1900 yılları yazmaktadır. bunların üstünde ise friedrich nietzsche'nin "ne olacak benim bu halim" duruşu yer almaktadır; artcreationforever.com
109703;
maalesef şu an 8 vaka haberlere yansıdı;
109444
26.03.2017 01:26
bugün kasti olarak dile getirilmese de büyük bir başarıya imza atan kulüp. iktidar rüzgarının çok sert estiği şu devirde resmen atatürk olimpiyat'ta rüzgara karşı oynayan takım olmuştur.

öyle terör, cemaat geçin bunları. yurt içindeki maçlarını da açmıyorum. en sevdiğim anlatısı hep şudur;
17 mayıs 2000 gecesi malezya'da, kenya'da, pakistan'da, vietnam'da ve akla gelen diğer asya, afrika ülkelerinde insanlar galatasaray'ı destekledi. çünkü bu büyük arma bir şey öğretti; imkansızı yenmeyi, güçlüyü devirmeyi. gerisi önemli değil benim için. bu arma öyle bilinçsiz kişiliklerin karalamaları ile kanser hücresi de olmaz, terör merkezi de...

şuna bak, kalbin titresin;
s2.dmcdn.net

bu öyle "ama bizim uefa kupamız" var geyiği değil. inancın, zaferin, azmin fotoğrafı. buradan ne hakan'ı ne arif'i ne de ileride olabilecek potansiyel düşmanları silebilirsiniz... #galatasaray
06.07.2017 00:53
pek de "tasarruf" getirmemiş olan uygulama;
www.diken.com.tr

Türkiye’de yılın ilk yarısında gerçekleşen elektrik tüketimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 arttı.
26.03.2017 01:36
kendisi hakkında çok önceden bir takım şeyler karalamışım. fikirlerim temel anlamda aynı. o dönemki üslubum sert klavye atarlığımın beyin ergenliği sonucu.

benim için şehit değildir. kaldı ki bu unvanın hiçbir zaman kullanılması taraftarı da olmadım. şehitlik gerek devlette, gerek sağ ve sol ideolojilerde ölmeye tutkun elemanlar toplamak için kullanıldı. kullanılıyor.

benim tek üzüldüğüm konu; öldü(rüldü)ğü dönemde malum örgüt ile malum partinin kankalığı zirvedeyken, bugün akp'lilerin (hadi seçmenlerini de ayırdım, sadece parti yetkilerinin) utanmadan, sıkılmadan kendisi üzerinden edebiyat yapmaları. ölünün arkasından atıp tutmak kolay derler, bir de ölünün arkasından onun malzemesini yapmak, ona sahip çıkıyormuş gibi görünmek kolay. yemeyin bunları.
29.10.2017 16:44
29 ekim'le binlerce yıldır süren türk devleti'nin devam edip sadece yönetim şeklinin değiştiğini anlayamayan neciplerin, fazılların, cihanların özümsemesinin zor olduğu bayram. olsun sizin de kutlu olsun. ne güzel ki yaşıyoruz buralarda.
akp'nin diyarbakır'da astırdığı ve bir hayli tartışılmış olan pankart.
www.diken.com.tr

ondan sonra da efendim, hayırcılar rererö!

parti biz böyle bir pankart tanımıyoruz demiş. o zaman pkk'nin işidir;
aa.com.tr
dün bir büyükelçilik taşıma "planı" olarak dillendirilen ve bugün abd başkanı donald trump'ın açıklamaları ile kesinleşmiş olan durum.
www.bbc.com
"Kudüs'ü artık İsrail'in başkenti olarak tanımanın vakti gelmiştir. Kudüs sadece üç dinin merkezi değildir, artık çok başarılı bir ülkenin de merkezidir. ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınması yönünde Dışişleri Bakanlığı'na da direktif vereceğim. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak bölgede barışın sağlanması için de gerekli bir adımdır. Bugünkü açıklamam İsrail ile Filistinliler arasındaki çatışmaya yeni bir yaklaşımın başlangıcı olacaktır. Tüm bölgeyi tehdit eden radikalleşmeyle mücadele için Başkan Yardımcısı Mike Pence yakında bölgeye gidecek. Son olarak bölgenin tüm liderlerine çağrı yapıyorum, sürdürülebilir barış için bizim çabalarımıza katılsınlar.
twitter.com

israil "mutlu";
www.diken.com.tr
başbakan binyamin netanyahu;
"Başkan Trump'a sonsuza dek minnettar olacağız."

diğer tepkiler;

dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu;
ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönünde yaptığı sorumsuzca açıklamayı büyük endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz.
Bu karar uluslararası hukukun ve ilgili BM Kararlarının açık bir ihlalidir.
twitter.com

Filistin Devlet Başkanı mahmut abbas: “Uzun yılardan beri ABD rol yapıyordu. Bu İsrail’e verilmiş bir mükafattır. Bu aşırılıkçı örgütlere yardım edecektir. Bunlar bir dini savaş çıkarmak için bahane arıyorlar. Bu uluslararası düzeyde hiç bitmeyecek savaşlara yol açacaktır."

Ürdün: “ABD’nin kararını yok hükmünde sayıyoruz. Bölgede gerilimi yükselten bu karar uluslararası hukuku ihlal ediyor.”

Tunus Genel İşçi Birliği: “Bu karar bir savaş ilanıdır.”

Lübnan Cumhurbaşkanı Aoun: “Trump’ın kararı tehlikeli ve bölgede barışın aracısı olarak ABD’nin itibarını zedeledi. Barış sürecini onlarca yıl geri götüren bu karar bölgenin ve belki de dünyanın istikrarını tehdit ediyor.”

İran: “ABD’nin kararını ciddi şekilde kınıyoruz. Bu karar uluslararası anlaşmaları ihlal ediyor.”

Katar: “Gerginliği tırmandıracak. Barış isteyenler için ölüm cezası.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: “Tek taraflı karar üzücü. Fransa bu kararı desteklemiyor. Kudüs’ün statüsü İsrailliler ve Filistinliler tarafından müzakere yoluyla belirlenmeli. Bütün tarafları sükunete davet ediyorum ve şiddetten kaçınmaya çağırıyorum.”

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres: “İki devletli çözüme bir alternatif bulunmuyor. B planı yok. Elimdeki bütün gücü İsrailli ve Filistinli liderleri anlamlı bir müzakere masasına döndürmek konusunda desteklemek için kullanacağım. Kudüs, BM Genel Kurul kararları temel alınarak, iki taraf arasında doğrudan görüşmeler yoluyla en son çözülmesi gereken bir konudur.”

Mısır: “Kararı tanımıyoruz. Karar Kudüs’ün resmi statüsünü değiştirmeyecek.”

Filistinli siyasetçi Hanan Aşravi: "Trump bir şey söyleyip başka bir şey yapıyor. Bir yandan itidal çağrısı yapıyor, diğer yandan böyle bir adım atıyor" diyen Aşravi, "İsrail Kudüs'ü işgal ederek savaş sonucu ele geçirmiştir. İnsanlar elbette öfkeli olacaklar"
www.diken.com.tr

deli bunak abd'li dünyayı yakmaya yemin etmiş. tüm insanlığa düşen #kudüsesahipçık mak. #kudüs #donaldtrump 
sol tarafta yer alan gündem sekmesinde son 24 saat içerisinde en fazla yazılan başlıklar yer alır.

kitap oku

"artemis"